GroeneKerk Dalfsen

Het doel van de GroeneKerk Dalfsen is om duurzaamheid in het hart van ons kerk-zijn te brengen en niet de mens centraal te blijven stellen maar Gods liefde voor heel de schepping. Wij willen onze kerkgemeenschap aanzetten tot duurzaamheid. Dat doen wij door allerlei acties op te pakken en bewustwording te creëren.
We laten ons daarbij inspireren door GroeneKerken, een initiatief van Kerk in Actie en Tear waarin naar ons idee de drieslag “Vrede, gerechtigheid en heelheid van de Schepping” in doorklinkt. Kerk in Actie is het diaconale werk van de Protestantse Kerk in Nederland die in haar visie document ‘Kerk 2025 waar een Woord is, is een weg’ prioriteit geeft aan de zorg voor de schepping.
Tear heeft een allesomvattende kijk op armoede en onrecht waarbij aandacht voor duurzaamheid en zorg voor de schepping prioriteit kent.
Kerk in Actie en Tear ervaren allebei dat geloof en verduurzaming alles met elkaar te maken hebben.
Wij zien hoopvolle ontwikkelingen: bij de jeugd rondom klimaat, thema’s als “earth overshootday” die ons bewustmaken van onze verkwisting, burgerinitiatieven in dorpen/wijken om aan de slag te gaan met voedsel, energie, water, inrichting van de leefomgeving etc., etc.
Werkgroep leden: Janny Askes, Mans Boelens, Geert Christerus, Ali Kamphuis, Karin Lautenbach, Jan Nijman en kandidaatlid Renske Teunis.
De werkgroep is te bereiken via: groenekerk@outlook.com
Overzicht van onze activiteiten voor 2025-2026:
In ontwikkeling |
Kerkblad digitaal aanbieden om papierverbruik te verminderen |
Zonnepanelen op woning beheerder Overkant |
Meer biodiversiteit rondom kerk in Oudleusen |
Micha-zondag op 19 oktober |
Noach Leergang op 13 en 27 november |
Warme truienzondag 6 februari 2026 |
Opschoon dag 21 maart 2026 |
Preek van de leek verzorgt door Wim Eikelboom over Rivierverhalen januari 2026 |
Bloemenpluktuin op de Groene Hof onder de aandacht brengen bij alle inwoners van Dalfsen incl. contactdames en liturgisch bloemschikken |
Plastic vrije maand |
Geboortebos in samenwerking met Gemeente Dalfsen. “Alle kinderen worden zo koningskinderen” |
Wat is er al gedaan vanaf 2019 t/m 2024 |
terug